Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Hrabůvka,  připravuje na prosinec – únor 2017/2018 6. ročník originální charitativní akce Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem.  Motivací pro školy může být finanční odměna na vybavení školy ve výši 10 000 Kč či věcné dary (výherce bude vylosován v pořadu veřejnoprávní televize).  Tentokrát se zapojí i naše škola v rámci školní družiny (všechna oddělení).

Do fotogalerie jsme právě přidali fotografie, jak jsme stavěli sněhuláky pro Afriku. (aktualizováno ještě 26.1.)

Sněhuláci pro Afriku jsou jednorázovou akcí, která proběhne pravděpodobně v prosinci či lednu v závislosti na sněhových podmínkách. V den, který bude upřesněn, by se na všech zapojených školách, školkách  stavěli sněhuláci.  Odzkoušena byla v celorepublikovém měřítku akce již ve čtyřech ročnících, v loňském roce se zapojilo přes 275 škol a organizací (cca 270 000 dětí), postavilo se přes  7500 sněhuláků a vybrala krásná částka 275 000 Kč.

Akce bude prezentována v rozhlase, televizi, tisku, na webových stránkách. Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč (Děti se mohou skládat. Stačí tedy např. 10Kč za jednotlivce s tím, že pět dětí (5x 10,-=50,-) postaví jednoho sněhuláka). Společnost Kola pro Afriku shromažďuje po České republice stará a nepotřebná jízdní kola a přepravuje je do africké Gambie. Jejich posláním je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Vše se točí na principech dárcovství, dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Vybrané peníze z této akce se použijí na náklady spojené s opravou a přepravou a kol. Více se dozvíte na www.kolaproafriku.cz .

Všechny přihlášené školy budou zveřejněny na stránkách www.snehulaciproafriku.cz , kde najdete také všechny informace o akci, ohlasy v médiích, aktuální dění. Na těchto stránkách budou v průběhu akce zveřejněny i fotky a získané finanční částky. Každá škola by zároveň nominovala nejoriginálnějšího sněhuláka, z nichž pak bude veřejným hlasováním vybrán absolutní vítěz. Tvůrci nejoriginálnějších sněhuláků budou taktéž odměněni drobnými cenami.

Pojďte tedy společně s námi ukázat, že školy napříč celou republikou mají chuť se spojit, aktivně strávit několik hodin s dětmi stavěním sněhuláků, bavit se a pomoci dobré věci a že jako školy umíme stát při sobě a nejsme neteční tam, kde bychom mohli pomoci.  Kouzlo akce spočívá i v její nepředvídatelnosti – nedá se naplánovat přesně dopředu, s napětím budeme čekat na sníh a ze dne na den to spustíme. Pojďme zaplavit republiku sněhuláky a pokusme se právě takto paradoxně, protože  africké děti si sněhuláka ve své zemi  nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Za ZŠ a ZUŠ Šmeralova patronka Monika Macháčková

Téma pro letošní rok zní:

SCIFI SNĚHULÁK

Omlouváme se, dočasně mimo provoz - výpadek.
Pracujeme na opravě.

Ocenění SCIO 2018 za výborné výsledky