Budovy  

1) Šmeralova 15 – sídlo školy, bezbariérový vstup do školy, II. st. ZŠ, výtvarný obor ZUŠ, hudební obor ZUŠ, literárně-dramatický obor ZUŠ, aula, videoklub Kotelna, audiostudio Orange, knihovna, studovna, počítačová učebna, 6 ateliérů, modelovna, tělocvična, odborné učebny – jazyky, F, Ch, Hv, školní dílny a kuchyňka, učebny pro individuální výuku a další. Od listopadu 2008 kompletně bezbariérová budova.

2) Šmeralova 40 – bezbariérový přístup a všechny prostory budovy, I. st. ZŠ, hudební obor ZUŠ, taneční obor ZUŠ, taneční sál, tělocvična, sál Budka, centrum pro integrované žáky, učebny pro indiv. výuku ZUŠ, hudebna pro rozšířené výuky ZŠ.

3) Šmeralova 17 – školní kuchyně, jídelna, školní družina

4) Sokolovská 35 – galerie Duhová paleta

 

Pozemky

– cca 1 ha školní hřiště, cca 1 ha lesopark  

 

Odloučená pracoviště

– pobočky ZUŠ v Sadově a Otovicích.

Žáci

Základní škola – 18 tříd
Základní umělecká škola
Školní družina – 5 odd.
(aktuální počty žáků viz aktuální výroční zpráva školy)

 

Zaměstnaci

celkem 95 fyzických osob - na plný úvazek cca polovina

Právní zakotvení – Příspěvková organizace Města K. Vary, právní subjektivita od roku 1994.

 

Vzdělávací programy

Základní škola s rozšířenou výukou estetických předmětů. Ve školním roce 2008/2009 probíhá výuka podle Školního vzdělávacího programu "Škola plná dětí od rána do večera" v 1., 2., 6. a v 7. ročníku, ve 3. - 5. ročníku a v 8. - 9. ročníku výuka podle vzdělávacího programu Obecná škola.

Žáci do tříd s rozšířenou výukou jsou přijímáni na základě talentové zkoušky (leden, červen), podléhají statutu estetických tříd a v učebním plánu mají 2 až 3 hodiny v týdnu "svého" předmětu. Mimo to navštěvují další hodiny v ZUŠ individuální nebo kolektivní výuky. Často vystupují veřejně při představeních, koncertech, výstavách nejčastěji ti nejlepší z nich. (Viz. statut ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary)

Základní umělecká škola má ve svém hudebním oboru vyučování všech nástrojů symfonického orchestru i dalších a nachází uplatnění ve třech pěveckých sborech, žákovském symfonickém orchestru, dechovce, dvou tanečních orchestrech, dvou jazzcombech, smyčcovém souboru, skupině zobcových fléten, komorních souborech nejrůznějšího složení, práci s hudebními počítačovými programy atd.

Nejlepším žákovským výkonům pak nabízíme audiozáznam ve vlastním hudebním studiu.

Ve výtvarném oboru studují žáci plošné a prostorové disciplíny, kresbu, malbu, grafiku, modelování. Vzhledem k aktivitám školy se žáci setkají i s prací scénografickou, aranžérskou a výstavnickou. Relativně novými obory naší ZUŠ je fotografie a video.

Výtvarný obor se stará o naší školní galerii „Duhová paleta“, která je 2x až 3x v roce zaplněna nejlepšími výtvarnými pracemi našich žáků a 7-8x vystavují školy z celé ČR i zahraničí. Výtvarné práce našich žáků prezentujeme pravidelně v dalších prostorách školy a v jiných institucích (nemocnice K. Vary, pojišťovna Allianz, Dům důchodců Nejdek). V německém Hofu vystavujeme pravidelně v červenci.

V  tanečním oboru se věnujeme výrazovému a scénickému tanci. Taneční sál dostal novou odpruženou podlahu a znásobil se počet korepetovaných hodin. Očekáváme, že vystoupení našeho tanečního oboru budou získávat na kvalitě. Díky letošním stavebním úpravám se výrazně k lepšímu změnilo i zázemí tanečního sálu ve Šmeralově 40.

Počínaje letošním školním rokem se počet oborů v naší ZUŠ rozšířil na 4. Od září začal pracovat literárně dramatický obor pod vedením Nadi Pajankové.

ZUŠ pracuje s předškoláky I. stupněm, II. stupněm studia, rozšířenou výukou v ZUŠ a s dospělými studenty.

ZŠ a ZUŠ má bohatý kalendář kulturních činností. (Viz. Kalendář školních akcí)

Odkazy

 

elektronická žákovská knížka
a administrativa

zsazus.bakalari.cz

mobilní aplikace stahujte z Google Play / App Store


 

Klasifikace ZUŠ
(přístup pro učitele, založíme na vyžádání - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
)


 

ZŠ a ZUŠ K. Vary na Facebooku
facebook.com/ZSaZUSKarlovyVary


logo moodle

e-learningový portál ZŠ a ZUŠ KARLOVY VARY:
moodle.zsazus.czstrava logo 

on-line objednání stravy ve ŠJ
www.strava.cz/istravne/
(kód školy: 0667) stvlogo

SCHOOL TV - kanál na YouTUBE


 


 

 

 

JSN Cube template designed by JoomlaShine.com