Taneční obor ZUŠ nabízí žákům tvůrčí výuku v oblasti současných tanečních technik a souvisejících oblastí jako je umění hudební, dramatické a výtvarné.

Úkolem pedagoga tanečního oboru je vyučovat tanci jako zážitku, který se stává součástí životní filozofie a životního stylu.

Nedílnou součástí vzdělávání žáků v tanečním oboru je výuka podpořená hudebním pedagogem-korepetitorem, který se aktivně podílí na taneční výuce.

Výuka je zaměřena na scénický neboli výrazový tanec, který je pozoruhodný tím, že tanečník svým pohybem vypráví, sděluje divákům určitý příběh, děj, myšlenku, pocit nebo náladu. Je založen především na výrazu tanečníka, na myšlence a na představivosti nejen choreografa, ale hlavně i diváka.

Tato forma tance je většinou stavěna pro jevištní prostor divadla, kde tanečníci využívají nejen celistvost prostoru, ale hlavně světelné možnosti, které danou choreografii ještě více umocní. Proto práce v hodinách taneční výchovy, podpořená vlastní tvořivostí každého žáka, směřuje k rozvoji dětské osobnosti, individuality a talentu.

Výsledky své práce prezentují žáci tanečního oboru rodičům i veřejnosti na vystoupeních a koncertech v malém i velkém sále Thermalu, v Městském divadle Karlovy Vary i ve slavnostním sále GH Pupp. Každoročně také reprezentují školu nejen na krajských, ale i na celostátních přehlídkách scénického tance.

Pedagogové tanečního oboru:

Vyučující:

Korepetice:

Hana Milevová, Rudolf Přibil, Josef Hasselbauer, Jindřich Volf. ml., František Nedvěd

nová mobilní aplikace Bakaláři