Taneční obor ZUŠ nabízí žákům tvůrčí výuku v oblasti současných tanečních technik a souvisejících oblastí jako je umění hudební, dramatické a výtvarné.

Úkolem pedagoga tanečního oboru je vyučovat tanci jako zážitku, který se stává součástí životní filozofie a životního stylu.

Nedílnou součástí vzdělávání žáků v tanečním oboru je výuka podpořená hudebním pedagogem-korepetitorem, který se aktivně podílí na taneční výuce.

Výuka je zaměřena na scénický neboli výrazový tanec, který je pozoruhodný tím, že tanečník svým pohybem vypráví, sděluje divákům určitý příběh, děj, myšlenku, pocit nebo náladu. Je založen především na výrazu tanečníka, na myšlence a na představivosti nejen choreografa, ale hlavně i diváka.

Tato forma tance je většinou stavěna pro jevištní prostor divadla, kde tanečníci využívají nejen celistvost prostoru, ale hlavně světelné možnosti, které danou choreografii ještě více umocní. Proto práce v hodinách taneční výchovy, podpořená vlastní tvořivostí každého žáka, směřuje k rozvoji dětské osobnosti, individuality a talentu.

Výsledky své práce prezentují žáci tanečního oboru rodičům i veřejnosti na vystoupeních a koncertech v malém i velkém sále Thermalu, v Městském divadle Karlovy Vary i ve slavnostním sále GH Pupp. Každoročně také reprezentují školu nejen na krajských, ale i na celostátních přehlídkách scénického tance.

 
Pedagogové tanečního oboru:

Vyučující:

Petra Blau: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 604 419 141
Lenka Sušaninová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 608155946
Markéta Odvodyová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 721814344
RNDr. Pavla Šemberová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 776161318

Korepetice:

Hana Milevová, Rudolf Přibil, Josef Hasselbauer, Jindřich Volf. ml., František Nedvěd

Odkazy

 

elektronická žákovská knížka
a administrativa

zsazus.bakalari.cz

mobilní aplikace stahujte z Google Play / App Store


 

Klasifikace ZUŠ
(přístup pro učitele, založíme na vyžádání - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
)


 

ZŠ a ZUŠ K. Vary na Facebooku
facebook.com/ZSaZUSKarlovyVary


logo moodle

e-learningový portál ZŠ a ZUŠ KARLOVY VARY:
moodle.zsazus.czstrava logo 

on-line objednání stravy ve ŠJ
www.strava.cz/istravne/
(kód školy: 0667) stvlogo

SCHOOL TV - kanál na YouTUBE


 


 

 

 

JSN Cube is designed by JoomlaShine.com